За втора поредна година „БФШ 1928” със съдействието на ШК „Асеневци” организира републикански турнир по шах за деца 8-10 г . В периода 9-16 август в гр. Априлци най-добрите шахматисти на възраст 8 -10 г. се съревноваваха в три различни дисциплини: класически шахмат, ускорен шахмат и блиц. Участие взеха над 70 деца във всяка една от дисциплините, разпределени в четири различни категории. Общо в целия период се изиграха 12 турнира.

На класическия шахмат отлично се представи възпитаникът на ОУ „Иван Вазов“, Теодор Тутеков от 2 клас. Той зае 6-то място в генералното класиране по класически шах и 5-то място по блиц. Отлично бе представянето на Теодор Тутеков на последната дисциплина – блиц, който спечели 5 партии и зае престижното 5-то място от общо 26 участници.

Повече информация за проведения републикански турнир по шах може да намерите тук .